Zakładanie i pielęgnacja trawników Wrocław

Klientom, którzy chcą należycie zadbać o otaczające ich dom tereny zielone, oferujemy zakładanie trawników od podstaw z siewu lub z rolki. To usługa kompleksowa, obejmująca przygotowanie terenu pod murawę, dobranie odpowiedniego gatunku trawy, a finalnie jego zasianie lub ułożenie. Nasze realizacje obejmują zarówno tereny prywatne, jak i przestrzenie publiczne, takie jak parki, boiska czy obszary rekreacyjne.

W miejscach, w których istniejąca murawa wymaga odnowienia, doskonałym rozwiązaniem jest renowacja trawnika, którą również wykonujemy. Usługa ta obejmuje między innymi uzupełnienie trawnika, jego odpowiednie nawiezienie, a także podkaszanie obrzeży trawnikowych, nadające pożądaną estetykę terenom zielonym.

Zakładanie trawników od podstaw z siewu lub z rolki

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, klientom oferujemy kompleksowe zakładanie trawników z siewu lub z rolki. Usługa składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie podłoża, jego przekopanie, nawiezienie, a także oczyszczenie z kamieni i pozostałości po innych roślinach. Po tym zabiegu przystępujemy do wyrównania terenu, które poprawi estetykę przyszłego trawnika.

Aby zachować właściwy kształt murawy, wykańczamy brzegi trawnika, mocując obrzeża. Na tym etapie realizujemy także powtórne odchwaszczanie, a następnie nawożenie. Dysponujemy szeregiem różnorodnych nawozów, dopasowanych do konkretnego trawnika. Finalnym etapem jest założenie trawnika, czyli jego wysianie lub rozłożenie gotowej darni. Gatunek trawy dopasowujemy do konkretnych wymagań estetycznych klienta, warunków biologicznych panujących na działce, a także przeznaczenia murawy.

Renowacja trawnika

W naszej ofercie znajduje się także szeroki zakres usług związanych z pielęgnacją trawników. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, umożliwiającym wykonanie różnorodnych zabiegów, mających na celu poprawę kondycji i estetyki murawy. Jednym z nich jest mulczowanie, zmniejszające parowanie wody z gleby oraz spowalniające wzrost chwastów. Wykonujemy także okresowe koszenie trawników, utrzymujące je w odpowiednim stanie i zapewniające równomierny wzrost roślin.

Realizujemy również nacinanie darni, czyli mulczowanie, umożliwiające usunięcie obumarłych części roślin oraz mchu, który negatywnie wpływa na kondycję i wygląd trawnika. Niezbędnym zabiegiem jest także aeracja, wykonywana z wykorzystaniem urządzeń lub specjalnych butów z kolcami, nakłuwających darń na określoną głębokość. Zabieg ten realizujemy najczęściej dwa razy do roku, aby nie zakłócać naturalnego cyklu wzrostu roślin.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, obejmującej kompleksowe usługi w zakresie zakładania i pielęgnacji trawników. Zajmujemy się zarówno ogródkami przydomowymi, jak i rozległymi terenami, na których ma powstać trawnik lub konieczne jest przeprowadzenie regeneracji istniejącej murawy.

 

Marlena Lińska 2020. Stworzone przez DNS Group. Polityka prywatności.