Kompleksowa ochrona roślin Wrocław

Zachowanie estetycznego wyglądu terenów zielonych wymaga okresowego przeprowadzania kilku zabiegów pielęgnacyjno – sanitarnych, wśród których znajduje się ochrona roślin. Właściwe zabezpieczenie krzewów, drzew czy kwiatów niezbędne jest nie tylko przed sezonem zimowym, ale także wiosną i latem. Odpowiednio dobrane metody i preparaty chronią roślinność przed szkodnikami oraz wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W katalogu usług, oferowanych naszym klientom, posiadamy profesjonalne zabiegi ochrony roślin, przeprowadzane zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na dużych terenach zielonych, takich jak parki miejskie. Wieloletnie doświadczenie w branży i znajomość biologii poszczególnych gatunków roślin, umożliwia nam dopasowanie właściwych środków ochronnych, zarówno o charakterze fizycznym, jak i chemicznym.

Zabiegi owadobójcze

Podstawowym elementem kompleksowej ochrony roślin są zabiegi owadobójcze. Insektycydy, które stosujemy, pozwalają na skuteczne pozbycie się insektów zarówno z roślin ozdobnych, jak i z drzew i krzewów owocowych. Zajmujemy się profesjonalną likwidacją szkodników zjadających liście, drążących owoce, zwijających liście czy bytujących w glebie i niszczących system korzeniowy roślin.

Środki ochrony roślin aplikujemy prewencyjnie, jak i w sytuacji zauważenia szkodników w ogrodzie. Dysponujemy preparatami do profesjonalnego zastosowania, które podawane są najczęściej w formie oprysków. Zabieg przeprowadzamy w optymalnych warunkach pogodowych i o odpowiedniej porze, zwiększając tym samym skuteczność insektycydów. Wykonujemy również zabiegi grzybobójcze, likwidujące ogniska chorobowe, wywołane infekcją grzybiczą. Fungicydy cechują się wysoką skutecznością, eliminując mikroorganizmy chorobotwórcze z powierzchni niemal każdej rośliny.

Zabiegi chwastobójcze

Mniszek, skrzyp czy perz to jedne z najczęściej spotykanych chwastów w przydomowych ogrodach. Zabiegi chwastobójcze, którymi się zajmujemy, pozwalają na skuteczną eliminację wielu gatunków roślin niepożądanych, których usunięcie tradycyjnymi metodami np. pieleniem jest znacznie utrudnione. Aplikacja środków chwastobójczych w formie oprysku to efektywny sposób na pozbycie się szkodliwych roślin, które nie tylko psują estetykę ogrodu, ale także są często nosicielami chorób czy miejscem bytowania owadów, które następnie infekują kwiaty, drzewa oraz krzewy.

Wykonujemy również usuwanie mchów, zarówno z terenów utwardzonych, jak i z murawy. Mech rozrasta się zwykle w miejscach, w których identyfikuje się nadmierną wilgotność czy osłabienie roślin przebytymi chorobami. Trudno zlikwidować go domowymi metodami, bez zniszczenia roślinności współistniejącej. Przeprowadzamy usuwanie mchu z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów, a następnie – w zależności od rodzaju gleby oraz kondycji roślin – aplikujemy nawozy czy środki pielęgnacyjne, chroniące przed kolejnymi wykwitami mchu.

Zapraszamy do współpracy. Zajmujemy się profesjonalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, prowadzonymi zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w przestrzeniach miejskich. Wystarczy skontaktować się z nami, aby poznać szczegółowy zakres usług oraz uzgodnić warunki realizacji kompleksowej ochrony roślin w Państwa ogrodzie.

Marlena Lińska 2020. Stworzone przez DNS Group. Polityka prywatności.